Matematikatanítást támogató társasjátékot fejlesztettek ki a Pécsi Tudományegyetemen

A matematikatanítást támogató társasjátékot fejlesztett ki a Pécsi Tudományegyetem (PTE), együttműködve a Piatnik Budapest Kft.-vel.
A frisshirek.hu portál pont az a média hiány, ami egy működő demokráciában természetes kellene legyen, éspedig elfogulatlan, naprakész hírek közvetítője közéletről, politikáról, kultúráról, sportról egyaránt. Nálunk nincs és nem is lesz részrehajlás! Hogy ez így is maradjon, kérlek támogasd munkánkat adományoddal, hívd meg ismerőseid, hogy olvassanak bennünket és kerünk, kövess és lájkolj minket a közösségi médiában is.
TámogatásAz MTI beszámolója szerint a Dienes Mathlab matematikatanítási társasjátékcsomag egyszerre alkalmas otthoni és oktatási felhasználásra. A fejlesztés során szín- és formavilágában is vonzó játékkészleteket alakítottak ki, amit a gyerekek szívesen vesznek kézbe oktatási környezetben is. Ebben a komplexitásban eddig nem állt rendelkezésre a tanításban felhasználható, professzionális megvalósítású matematikai eszközkészlet.
A matematikai társasjátékcsomagnak két része van, az "Erdők játéka" és a "Ki jut a várba", ezeket úgy tervezték, hogy a tanulók használják tanulásra, ne pedig a tanár demonstrációra.
A PTE fenntartója, az Universitas Quinqueecclesiensis Alapítvány tavaly 120 millió forinttal támogatta az egyetem kutatói pályázatát (Proof of Concept), amelynek célja a pécsi egyetemen születő szellemi termékek mielőbbi hasznosítása a piaci, gazdasági környezetben. Ezek között az egyik támogatott pályázat volt a Dienes MathLab.
A játékok 2022 szeptemberében forgalomba kerültek a Piatnik Kft. értékesítési rendszerében, és már az első negyedévben több mint 2100 darabot értékesítettek belőlük.
A közlemény kitér arra, hogy a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) kezdeményezésével a játékkészleteket 1000 példányban kiosztották 50 magyar nyelven tanító iskolának (belföldön és a határontúli területeken), valamint továbbképzést tartottak a programban oktató tanároknak.
A fejlesztés a Magyar Innovációs Nagydíj pályázaton kiemelt elismerésben részesült.
Illusztrációs fotó: pixabay.com