Az ország 19 megyéjében

Nagy küzdelem után 3 soproni aranyérem született

frisshirek.hu | 2023. március 27. - 13:30

Vácon versengett 400 sportoló, és bár nagy küzdelmek voltak, a megyeiek kiválóan teljesítettek!

Vácon rendezte meg az országos bajnokságát és kohai (utánpótlás) kupáját a Shotokan Karate-do International Hungary karate szervezet. Húsz egyesület, 400 nevezővel kezdte meg a küzdelmet, és szép számmal képviseltették magukat Sopronból is.

A Bushido-Viadukt SE karatésai kumitében indultak. Rausch Dániel a 14-15 éves fiúk között, míg Balla Dániel a felnőtt kategóriában szerzett ezüstérmet.

A Shotokan Tigrisek SE is keményen küzdött, és szép eredményekkel térhettek haza:

Arany érmet szerzett Kiss Benjamin, Deák Hanga, Kocsis Árpád (felnőtt kategória). Ezüstérmes lett Kocsis Bendegúz, bronzérmet pedig Pál-Szabó Vivien, Halász Torda, Mayer Bertalan, Gáncs Krisztián (2x), Kata csapat (Pál-Szabó Vivien, Takács Nike, Kiss Benjamin) szerzett. Negyedik helyen zárt Deák Hanga és Takács Niké, ötödiken pedig Deák Zsolt.

Ebből a két csapatból, öten mérettetik meg magukat augusztus végén, a szövetségi világbajnokságon Győrben. Kemény küzdelemnek ígérkezik, hiszen 80 országból érkeznek versenyzők az AUDI Arénába.

Fotó: Shotokan Tigrisek SE Facebook oldala